refleksja strażaków

refleksja paula ricoeura rodzi się z troski o człowieka.

w eksperymentach lashleya szczury były trenowane do biegania przez labirynt a następnie usuwano tkankę z ich kory mózgowej.

w przypadku luksusowych marek im bardziej niegrzeczna obsługa, tym lepiej idzie sprzedaż – twierdzą psycholodzy z uniwersytetu kolumbii brytyjskiej.

potomstwo powstaje zgodnie z fantazją kobiety w momencie poczęcia; często kobiety zakochują się w wizerunkach i posągach, i rodzą potomstwo w ten sposób.

najnowsze studium psychologów z usa wykazało, że gdy 6-10-letnie dzieci jedzą pokarmy, które trzeba gryźć przednimi zębami, np. udka kurczaka czy całe jabłka, są bardziej niegrzeczne niż wtedy, kiedy podaje im się potrawy pokrojone.

kilka lat temu odkryto, że izraelscy sędziowie zasądzali łagodniejsze kary bezpośrednio po rozpoczęciu pracy. zamiast posyłać przestępców do więzienia, częściej orzekali karę grzywny albo ich wręcz uniewinniali. ale z każdym kolejnym posiedzeniem stawali się coraz bardziej surowi. aż do lunchu. po przerwie na posiłek liczba wyroków skazujących ponownie spadała i orzeczenia były znów łagodniejsze. ten sam cykl powtarzał się do kolejnej przerwy na obiad.

ten, kto wie, dlaczego żyje, nie troszczy się o to, jak żyje.

a co z pozostałymi 3 proc. ptaków, które zdołały zachować swoje prącia? wiele z nich jest ekstrawaganckimi narządami. ot, chociażby penis kaczki, długi organ w kształcie lewoskrętnego korkociągu, pozwalający zapłodnić samice w mniej niż jedna trzecia sekundy. penis kaczki argentyńskiej w stanie wzwodu dorównuje długością, długości ciała ptaka.

w sobotę w piwnicy jednego z krakowskich domów odnaleziono zwłoki trzydziestokilkuletniego mężczyzny. dzień później na ścieżce prowadzącej na górę chełm w myślenicach zmarzł 58-latek, a we wsi celiny syn znalazł na polu pod lasem ciało 67-letniego ojca.

kronikarz opisał też tragiczną śmierć papieżycy joanny. według niego doszło do niej na ulicach rzymu, między koloseum a kościołem św. klemensa. joanna miała zajść w ciążę ze swoim kochankiem, ale nie była pewna daty porodu. doszło do niego podczas procesji, a kobieta zmarła na oczach tysięcy wiernych.

księżyc oddala się od ziemi w tempie ok. 3 cm na rok.

przy ul. okopowej w lublinie ktoś wyrzucił kota przez okno.

zdaniem ekmana istnieją dwa rodzaje komunikatów, jakie przekazuje nam twarz – to, co nadawca chce ujawnić oraz to, co nadawca chce ukryć. ekspresje stwarzają system komunikacji niewerbalnej posiadający dwa kanały – jeden przekazuje emocje ukazane intencjonalnie, drugi zaś te niekontrolowane. przekonujące, ale fałszywe ekspresje mogą pojawić się jako pierwsze, a zaraz po nich ujawniają się ekspresje ukrywane przez nadawcę.

każdy mężczyzna zabił żonę i dzieci, następnie wylosowano dziesięciu zelotów, którzy zabili pozostałych mężczyzn, z tych wybrano jednego, który zabił pozostałych i wreszcie popełnił samobójstwo.

na dworze henryka było wielu mężczyzn malujących sobie twarze, strojących się w klejnoty i perfumy. podobno niektórzy z nich pełnili funkcję królewskich kochanków. henryk nie znał polskiego, więc udział w życiu publicznym niezmiernie go nudził. wieczory i noce spędzał na rozrywkach, za dnia najchętniej spał. aby uniknąć przyjmowania interesantów potrafił spędzić dwa tygodnie w łóżku, pozorując chorobę. grał w karty i przegrywał olbrzymie sumy, pobierane ze skarbu państwa. na wydawanych przez króla ucztach występowały nagie dziewczęta.

w odpowiedzi na konkurs na dofinansowanie projektów w ramach działania 2.1 wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych, ii osi priorytetowej programu operacyjnego polska cyfrowa na lata 2014-2020, w dniu 21 marca 2016 roku o godzinie 12:00 w siedzibie ministerstwa rozwoju, plac trzech krzyży 3/5, 00-507 warszawa odbędzie się publiczna prezentacja założeń projektu, którego realizację zakłada się w partnerstwie pomiędzy ministrem cyfryzacji, ministrem rozwoju oraz instytutem logistyki i magazynowania, pn. uproszczenie i elektronizacja procedur administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców.

kto chce być szczęśliwy, ten powinien mieć na oku trzy sprawy. po pierwsze jaką naturę mają rzeczy, po drugie, jak powinniśmy się do nich ustosunkować, a wreszcie, co zyskają ci, którzy tak się ustosunkują. powiada dalej tymon, że według pyrrona te rzeczy są na równi nie do rozróżnienia (adiaphora), nie do ustalenia (astathmeta) i nie do osądzenia (anepikrita).

auschwitz był jedynym niemieckim obozem koncentracyjnym, w którym więźniom tatuowano numery ewidencyjne. początkowo numer tatuowano na lewej piersi jeńca. od wiosny 1942 r. władze obozu zaleciły tatuowanie numeru na przedramieniu lewej ręki.

pieśce, zwane inaczej lisami polarnymi, są znane ze swego zamiłowania do epickich wędrówek po lodzie.

niedawno w albanii ujawniony został podobny przypadek. 26-letniego mężczyznę znaleziono w psiej budzie, przykutego łańcuchem. rodzice twierdzili, że ich syn jest chory psychicznie.

duchowny został również przyłapany w środku nocy w windzie zatrzymanej między piętrami, gdzie uprawiał seks z młodym mężczyzną. obaj zostali ewakuowani przez strażaków.