białko serio

białko przypomina łańcuch o otwartych końcach, jest trochę jak nasze sznurówki. z życia codziennego wiemy, że wiążą się wszelkie kable, słuchawki do telefonu, a nawet nasze włosy. węzły są czymś powszechnym i zawiązują się spontanicznie – wyjaśnia dr joanna sułkowska.

lewin zauważył, że plemiona, mieszkające na wzgórzach czitagana, nie mówią: pocałuj mnie, lecz – powąchaj mnie.

bezprecedensowy gest papieża franciszka. podczas wieczornej mszy wieczerzy pańskiej w zakładzie karnym na obrzeżach rzymu papież umył nogi 12 osobom. po raz pierwszy w historii w tym gronie znalazły się dwie dziewczyny – włoszka i serbka, obie przebywające w zakładzie karnym. do tej pory żaden papież nie umył nóg kobietom.

zakłady mięsne henryk kania zwiększają moce produkcyjne! wiodący producent wyrobów wędliniarskich i mięsa konfekcjonowanego w polsce od kilku lat rozwija współpracę z największymi sieciami handlowymi w kraju i za granicą. firma skupia się na rozwijaniu działalności w oparciu o dynamicznie rosnące nowoczesne kanały dystrybucji.

na remont stadionu miasto poznań wydało 750 milionów złotych. zgodnie z umową klub piłkarski lech poznań co roku płaci miastu 650 tysięcy złotych za dzierżawę budynku. ewentualne koszty naprawy ponosi miasto, klub nie musi też dzielić się dochodami z biletów czy reklam. jeśli traktować to jako poważną inwestycję, to instytucje publiczne odzyskają te 750 milionów złotych po 1154 latach. czyli w 3166 roku.

polscy politycy, którzy uczestniczyli w mszy kanonizacyjnej jana pawła ii i jana xxiii na placu świętego piotra w rzymie, są zgodni, że ogłoszenie papieża polaka patronem rodziny to najpiękniejszy dar dla rodzin.

najważniejszym elementem obalania mitu jest proces wypełnienia dziury poznawczej. gdy przedstawiamy fakty i jednoznacznie falsyfikujemy czyjeś wcześniejsze przekonanie (zakładając, że udało się to zrobić), w światopoglądzie danej osoby pojawia się dziura. i ta dziura musi zostać jak najszybciej wypełniona nową, prawdziwą treścią.

co godzinę jedna osoba w polsce traci nogę w wyniku amputacji.

rzeczywiście, na ulicach gdańska zrobiło się znacznie spokojniej. ale restauratorzy nie załamują rąk, tylko czekają na powrót kibiców. tym razem w formie turystów.

początkowo zęby rosły na zewnątrz. dopiero później przeniosły się do jamy gębowej. naukowcy z university of alberta doszli do takich wniosków, badając ryby z wczesnego dewonu.

demofon, kucharz aleksandra, w cieniu odczuwał gorąco, a w słońcu zimno.

rokia traoré ma jeden z najpiękniejszych głosów w mali.

w wielu teoriach społecznych, zwłaszcza w myśli ponowoczesnej, przyjmuje się zwykle, że osobowa tożsamość i życie społeczne zapośredniczane są przez rozmaitego rodzaju ekrany, obrazy, przedstawienia, fragmenty i konstrukcje.

owady skrupulatnie przeczesują przednimi kończynami swoje czułki – nawet wtedy, gdy przebywają w czystym otoczeniu. zdaniem badaczy pozwala im to usunąć naturalnie wydzielane substancje, przeszkadzające w obwąchiwaniu otoczenia.

biskup oczywiście może się mylić – ale według wielowiekowego nauczania kościoła – nawet przez jego pomyłki, błędy i grzechy przemawia bóg, który doświadcza swojego kapłana, oczyszczając go z własnej woli i prowadząc do siebie.

kwiaty rozwijają się z pączków kwiatowych, zwykle jako pędy boczne w pachwinie przysadek. rzadko kwiat rozwija się na szczycie pędu.

popyt na pustostany z włamu jest duży. trzeba się spieszyć.

człowiek jest jedynym znanym na świecie gatunkiem zwierzęcia, które biega bez żadnej potrzeby.

wyobraźnia teologów dopuszcza takie możliwości.

za pomocą tańca porozumiewają się pszczoły. zakreślają koła bądź linie podłużne, poprzeczne informując inne osobniki np. odległości, w jakiej znajduje się pokarm. zadziwiające jest to, jak małe stworzenia rozmawiają pomimo braku narządów do komunikacji werbalnej.

synapsy nie dotykają się wzajemnie. szczelina pomiędzy nimi ma od kilku do 20 nanometrów szerokości.

leon był tyranem miasta fliunt na peloponezie w vi w. p. n. e.

mocz o zabarwieniu ciemnożółtym lub ciemnoczerwonym może pojawić się po zjedzeniu buraków, jeżyn lub rabarbaru.

w przeszłości batwa żyli w nieprzeniknionym lesie bwindi, a w 1991 roku zostali przesiedleni na jego obrzeża.

gdy arcydziełem mistrzów holenderskich staje się piwo (co jest zresztą dowcipnym hasłem), trudno się dziwić wstrzemięźliwości języka, który o sztuce chce mówić serio.