świat wegetarian

świat jest tak zrobiony, że jak go dotkniesz, tak pęknie w siebie.

choć wydaje się to paradoksalne, do subiektywności dochodzi się z trudem.

jak donosi „super express”, powołując się na kancelarię sejmu, napieralski w ciągu 955 dni wykonał 273 loty, które kosztowały kancelarię 159 894 zł. po napieralskim najczęściej z lotów korzystał poseł nitras (262 loty za 154 807 zł), a także poseł kp-psl jarosław rzepa (240 lotów za 141 782 zł), poseł ko robert kropiwnicki (239 lotów za 140 691 zł) i poseł kp-psl jacek protasiewicz (233 loty za 137 257 zł). kolejną piątkę otwiera poseł marek rząsa z ko, za którego 204 loty sejmowa kancelaria zapłaciła 119 458 zł. ten sam koszt poniosła za 201 lotów posła dariusza wieczorka z lewicy. 197 lotów za 116 478 zł wykonał wiceszef mkiś, poseł klubu pis edward siarka z solidarnej polski. jeden lot mniej za 115 992 zł na koncie ma poseł pis kazimierz gołojuch. dziesiątkę zamyka posłanka ko agnieszka pomaska, która wykonała 190 lotów za 112 125 zł.

wiele par nie doprowadza fellatio do momentu wytrysku, tylko o chwilę krócej traktując je jako formę pieszczot wstępnych, po których następuje stosunek. tutaj sekret polega na rozpoznaniu typowych dla twojego mężczyzny oznak fazy tuż przed wytryskiem przez obserwację naprężenia mięśni, zmian w oddychaniu i innych odgłosów zbliżającego się orgazmu. jeśli trzeba, ściśnij główkę członka między palcami, aby zmniejszyć podniecenie, aż ty osiągniesz gotowość do penetracji.

barfi, barfee, borfi lub burfi to gęste słodycze na bazie mleka z subkontynentu indyjskiego. nazwa pochodzi od hinduskiego słowa barf, które oznacza śnieg. popularne rodzaje barfi to besan barfi, kaju barfi, pista barfi i sing barfi. mleko w proszku i cukier to główne składniki barfi.

na malowniczym placu avissinias znajduje się loukoumi bar. loukoumi po grecku oznacza coś wyjątkowo pysznego. tym samym nawiązuje też do loukoumades – małych greckich pączków polewanych miodem, które również można tam zjeść.

uwaga to towar deficytowy.

dzień ma tylko 86 400 sekund.

droga do piękna jest niemożliwa.

nie możemy po prostu nic nie robić. podobnie jak pusta butelka wrzucona do jeziora od razu napełnia, tak pusty umysł natychmiast wypełnia się myślami.

naprawdę jest tylko śmierć – długo się na nią czeka ale warto.

6055 migrantów uratowano w poniedziałek na morzu śródziemnym. to rekordowa liczba uratowanych jednego dnia. migranci wypłynęli z libii na 36 łodziach i pontonach. dziewięć osób nie przeżyło przeprawy przez cieśninę sycylijską. na jednej z łodzi znaleziono 7 ciał, na drugiej – jedno. jedna z osób, która została zabrana z pokładu pontonu w ciężkim stanie zmarła w trakcie transportu na ląd.

hotamışlıgil, badacz chorób metabolicznych z harvard th chan school of public health w bostonie, porównuje związek między er a mitochondriami do zmysłowego i dynamicznego występu flamenco. podobnie jak tancerze, organelle kontaktują się i oddzielają, a następnie ponownie schodzą się i oddzielają, a następnie ponownie wchodzą w kontakt i flirtują trochę i odchodzą, mówi. 

w każdej chwili możemy zrozumieć kolejny aspekt świata, ale nigdy wszystko. kiedy jakieś przełomowe odkrycie dorzuca kolejny piksel, musimy na nowo uporządkować to, co wiedzieliśmy dotychczas. stara wiedza wciąż jest częścią prawdy, ale trzeba ją wyłuskać i ponownie umiejscowić w nowej optyce.

330. do mądrości się przytrafia.

wydrzyki bez skrupułów kradną jaja, pisklęta oraz zabierają pokarm ptakom, zmuszając je do zwymiotowania.

pojęcie samskary jest również omawiane jako vasana (sanskryt: वासना vāsanā), szczególnie w hinduskiej szkole vaiśeṣika. vasana oznacza również wrażenie, skłonność do wszystkiego, co pozostaje nieświadomie w umyśle.

ustalić interpunkcję w dziele heraklita, to nie lada zadanie, gdyż często nie wiemy, czy poszczególne słowo należy do tego, co je poprzedza, czy do tego, co po nim następuje, tak np. jak na początku jego dzieła bo chociaż wszystko się dzieje według tego logosu zawsze ludzie tego nie pojmują. nie jest wszak jasne do czego zawsze powinno być punktacją przydzielone.

podłe, haniebne lata – rozkładowe, nikczemne. przedwojenne, kłamliwe, zakłamane. – przeklęte. nie chciało się żyć. błoto. cuchnące błoto.

postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panował będzie ład.

na początku nie było ani lądu, ani nieba, ani ziemi, tylko przepastna otchłań zwana ginnungapap.

ciemność, a nawet same opowieści o ciemności wzmagają naszą kreatywność – wynika z badań prof. lioby werth z universität hohenheim i dr anny steidle z universität stuttgart.

przede wszystkim należy wiedzieć, że polacy pochodzą z rodu jafeta, syna noego. ów jafet, wśród licznych spłodzonych przez siebie synów, miał również jednego imieniem jawan, którego polacy zwą iwan. jawan zrodził philirę, philira zrodził alana, alan zrodził anchizesa, anchizes zrodził eneasza, eneasz zrodził askaniusza, askaniusz zrodził pamfiliusza, pamfiliusz zrodził reasilwę, reasilwa zrodził alanusa, alanus – który jako pierwszy przybył do europy – zrodził negnona, negnon zaś zrodził czterech synów, z których pierworodnym był wandal, od którego wywodzą się wandalici, zwani obecnie polakami.

miałam kiedyś fana w finlandii, którego naprawdę się obawiałam. to był baryton z tamtejszego chóru.

zabiłem swojego ojca jadłem ludzkie mięso i jestem szczęśliwy.

chrześcijanie stworzyli odwrotny mechanizm. najbardziej inteligentni również szli do stanu kapłańskiego. celibat kleru usuwał ich geny z ogólnej puli. od tysiąca lat, odkąd księżom zakazano ożenku, a życie zakonne stało się popularne – odsiewaliśmy najlepszy materiał genetyczny.

chmury są fraktalami, a pogoda jest chaotyczna.

do polski dociera coraz więcej ukraińców z sum i charkowa. po przekroczeniu granicy nie mają co ze sobą zrobić, nie mają żadnego planu.

istnieje kilka kobiecych sposobów na podtrzymanie dobrego wrażenia przed mężczyzną. 60 proc. pań stosuje prostą sztuczkę: nie zmywa makijażu przed snem.

pi to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. zwykle zapamiętuje się pi jako 3,14. ale liczba pi ma nieskończenie więcej miejsc po przecinku, a kolejność cyfr wydaje się całkiem przypadkowa.

ucho jest narządem strachu.

pod koniec lat 80. zaczęłam malować. kiedy nie miałam pracy w kinie, żyłam dzięki sprzedawaniu płócien. odkryłam, że najważniejszym elementem obrazu jest czytelny podpis. kto nie chciałby mieć w sypialni obrazów seksownej emmanuelle?

świat musi minąć żeby się stać.

powiat wadowicki honorowym członkiem stowarzyszenia gospodyń wiejskich.

nierzetelny przegląd instalacji przyczyną śmierci sprzątaczki.

wśród kuzynów krokodyli było wielu wegetarian.