pewnego maryny

pewnego razu nadszedł transport z białorusi albo ukrainy. transport ten był 10 albo 12 dni w drodze. żyła tylko jedna dziewczynka – miała może siedem lat – leżała w objęciach swojego martwego ojca. dziewczynka ta razem z ciałami pojechała do krematorium. tam moll rozerwał ją na pół.

używając niedominującej ręki do mieszania herbaty, otwierania drzwi czy obsługi myszki, można wyćwiczyć samokontrolę w innych obszarach.

ksiądz jest jednym z najmniej szanowanych zawodów w polsce – wynika z badania opublikowanego przez pracownię cbos. praca księdza zajęła pozycję piątą od dołu w rankingu zawodów szanowanych. gorszym poważaniem badani traktują jedynie polityków, radnych i maklerów giełdowych.

od porządku wyobrażonego nie ma ucieczki.

bo co się właściwie dzieje wraz z aktem pomiaru na cząstce elementarnej? drobina zmaterializuje się losowo przybierając określone właściwości i porzucając inne. zapewne. no chyba, że cząstka przyjmuje konkretny stan dla tego konkretnego obserwatora, ale razem tworzą nowy kwantowy układ pozostający w superpozycji dla całej reszty wszechświata. gdy osoba trzecia otwiera drzwi laboratorium, kwantowa ruletka rozkręca się od nowa.

hegel napisał tylko jeden wiersz, który uznał za wart zachowania; dedykowany był hölderlinowi.

haczyk jest jednym najważniejszych ludzkich wynalazków. dzięki odpowiedniej modyfikacji nieużytecznego kawałka surowego materiału przekształca się w wielofunkcyjne narzędzie.

dlaczego dziwisz chronił maciela, homoseksualistę, mobbera, oszusta? tak samo, jak kluczowe jest pytanie o to, dlaczego to wanda półtawska, przyjaciółka jana pawła ii, musiała zanieść papieżowi dokumenty dotyczące abpa paetza.

mieszkańcy miejscowości gniewków znaleźli psa uwięzionego w związanym worku. sunia miała do szyi przywiązany siedmiokilogramowy obciążnik, co wskazuje a to, że jej właściciel najprawdopodobniej chciał ją utopić. musiał jednak się czegoś wystraszyć i porzucił zwierzę w parku.

na twardej siedzi młodziutka dziewczyna i w niebogłosy krzyczy przeraźliwym, niesamowitym, obłędnym głosem: mame, mame!! nic nie widzi, nic jej nie obchodzi, o nic nie prosi. wczoraj umarła jedyna jej opiekunka, nikogo więcej nie ma z rodziny. natychmiast po usunięciu zwłok lokatorzy wyrzucili ją na bruk.

zrobić rzadki klajster z źytnièj mąki, wlać go w garnek żelazny lub gliniany, rozgrzać na ogniu tyle wiele ręka może wytrzymać i polewać nim futro trąc mocno rękami, ile sił starczy, potem czyścić czystą szczotką twardą, albo jeszcze lepiej tak długo trzepać, aż wszystkie cząstki kleju wylecą, futro nabiera dawnego naturalnego połysku i wygląda jak nowe.

pyrronizm jest bardzo prosty – ludzie plotą sobie świat.

w przeszłości ludzie zachodu rozkoszowali się jej głębią i smakiem. uważali ją za warunek skupienia, wsłuchiwania się w siebie, medytacji, modlitwy, marzenia, twórczości, a zwłaszcza za miejsce duchowe, w którym powstaje mowa. malarstwo było dla nich językiem ciszy.

w języku współczesnej humanistyki filozoficznej można zaobserwować różne praktyki intelektualne i stylistyczne, które nadają mu pewną charakterystyczną tonację. roboczo nazwę ją ckliwością.

w czasie przeszłym człowiek wygląda pełniej.

język jako wytwór zbiorowy dostarcza sposobów pojmowania świata, w skrócie: język kształtuje świat. a ponieważ istnieją różne języki, to trzeba przyjąć, że każdy z nich zawiera inną wizję świata.

niechby ktoś, chcąc się od kogoś dowiedzieć, czy spotkał człowieka, który jechał na koniu i ciągnął za sobą psa, wygłosił takie oto zapytanie: o stworzenie rozumne, śmiertelne, obdarzone umysłem i zdolnością do wiedzy, zali spotkałeś stworzenie zdolne do śmiechu, szerokokopytne i obdarzone zdolnością do wiedzy obywatelskiej, które usadowiło swoje okrągłości na stworzeniu śmiertelnym, zdolnym do rżenia i ciągnęło za sobą śmiertelne, zdolne do szczekania stworzenie?

ale jeśli zapytasz 100 matematyków, czym naprawdę jest wyrażenie matematyczne, otrzymasz 100 różnych odpowiedzi.

chiana to zbyt leniwo płynąca rzeka w toskanii.

tańczony był na rozpoczęcie balów, również obecnie na niektórych dla podkreślenia ich uroczystego charakteru. w zależności od regionu, polonez znany był pod różnymi nazwami: taniec polski, chodzony, pieszy, łażony, wolny, powolny, powolej, okrągły, starodawny, chmielowy. nazwa polonez pojawiła się dopiero w latach trzydziestych xviiiw jako spolszczenie francuskiego polonaise. tańczony najpierw wśród ludu, znany w swym pierwowzorze chmielowym z przełomu xvi i xvii wieku, z czasem przyjął się na dworach magnackich. na dworach królów polskich polonez, będąc elementem ceremoniału dworskiego, był paradą szlachty przed monarchą. polonez jest tańcem uroczystym w charakterze, charakteryzuje go gracja w ruchach i posuwistość kroków.

według rządowych statystyk co 20 minut w indiach gwałcona jest kobieta. każdego roku w indiach gwałconych jest co najmniej 7,2 tys. dzieci, wśród nich niemowlęta. większość ofiar zna sprawcę, w ponad 30 proc. przypadków jest nim wuj albo sąsiad.

nieporządek jest bardziej prawdopodobny niż porządek.

hibiskus jest zazwyczaj atakowany przez mszyce, przędziorki, mączliki i wełnowce. szkodników pozbywamy się preparatem na bazie pyrethrum.

prawa moralne pochodzą z dupy maryny.