ksiądz wydarzeniem

ksiądz tischner był wielkim uwodzicielem.

w kwietnych i bogatych w złoty owoc krainach, między izerą, durancją, rodanem, loarą, garonną, po obu stokach pirenejów zawrzało w 11 i z początkiem 12 wieku młode, bujne, wytworne życie.

o prof. grzegorzu o. nie piszemy z nazwiska. w innej sprawie usłyszał zarzuty karne – za to, że podczas jednej z operacji spadł mu pacjent ze stołu.

dno oceaniczne roi się od nieodkrytych form życia. to ekosystemy, o których naukowcy mają znikome pojęcie. nie znamy wielu bentosowych form życia, które zasiedlają osady abisalne.

sonia gechtoff jest najbardziej znana ze swoich atmosferycznych abstrakcji wirujących kolorów, pachnących morzami, niebem lub dymem. zainspirowana twórczością clyfford still, opracowała odrębną technikę malowania szpachlą. jej rysunki zostały wykonane w podobny sposób, długimi, celowymi pociągnięciami grafitu, które przywodzą na myśl smagane wiatrem trawy i roślinność.

orangutan potrzebuje 8 lat żeby nauczyć się których owoców nie jeść.

superdeterminizm, radykalna hipoteza kwantowa, mówi, że nasze wybory są iluzoryczne.

obserwacje kur, które prowadzono na przestrzeni 20 lat pokazały, że mają one zdolność logicznego myślenia i planowania. w swoim badaniu zatytułowanym inteligentne kury prof. nicol tłumaczy, że kury potrafią odróżniać cyfry od 1 do 5 i rozumować logicznie, że jeśli a jest większe od b i b jest większe od c to a jest większe od c.

mało nas tu, otoczyli nas. i dali nam rozkaz rozpierdalać wszystkich jak leci: cywilów, dzieci-nie dzieci… wszystkich. chwilę temu snajper, co siedział na wiśni, zabił trzech za parkanem, bo po prostu świecili w naszą stronę latarkami – mówi żołnierz w nagraniu zamieszczonym przez sbu na facebooku.

liście topoli białej są skrętoległe, klapowe o długości 6–12 cm. ogonek liściowy długi i bocznie spłaszczony. od góry ciemnozielone i błyszczące, od spodu pokryte kutnerem i wybitnie srebrzyste. boczne nerwy liści nie dochodzą do ząbków.

czas trwania takich pocierań wynosił od ośmiu sekund do ponad pięciu minut. czasami do rekina podpływała pojedyncza ryba, czas i była to grupa składająca się z ponad 100 osobników. wiele rekinów zachowywało się tak, jakby im było obojętne, że stały się czymś w rodzaju żywego pumeksu.

ludzie mrugają bardzo często, o wiele częściej, niż to konieczne, by nawilżyć gałkę oczną. mrugając ok. 15-20 razy na minutę, aż 10% czasu na jawie spędzamy z zamkniętymi oczami.

do zdarzenia doszło około godziny 13 w gminie nowy żmigród w województwie podkarpackim. 44-latek na prywatnej posesji uruchomił silnik paralotni. śmigło uderzyło w głowę 4-latka. dziecko zostało przewiezione przez dziadków do szpitala. ojciec chłopca odebrał sobie życie.

czas zależy od tego, z jaką prędkością porusza się obserwator względem obserwowanego.

kaligula sypiał ze swoją siostrą, a kiedyś podczas ceremonii zaślubin zgwałcił zarówno pannę młodą jak i pana młodego.

sąd potwierdził, że kapłan wkładał ręce pod bluzki dziewczynek i dotykał ich piersi, wkładał ręce do majtek i dotykał krocza, całował, wkładał palec do pochwy.

w listopadzie 2019 r. lessandra mascaro, która zaangażowała się w ozouga chimpanzee project w parku narodowym loango, obserwowała szympansicę suzee pielęgnującą zranioną stopę swojego syna sii. niespodziewanie zauważyła, że ​​suzee wyciąga coś z ust i przykłada to do otwartej rany. analizując nagranie wideo, mascaro i jej koledzy zdali sobie sprawę, że suzee umieściła przeżute owady na ranie sii.

rzeźba sand-man, 2021, jest odlewem własnego ciała artysty. najpierw pokrywając się silikonem, hiro zmusza się do pozostania w bezruchu przez wiele godzin, podczas gdy pleśń wysycha wokół niego, ostatecznie osiągając kulminację w rzeźbie, która oddaje jego subtelne ruchy.

oratorska poza foucaulta przywołuje na myśl nie dającą się opanować bandę szympansów triumfatorów, erudycyjnych i zadziornych. jego gestykulacja o małpim zasięgu i swobodzie zwiększa mnogość sfory.

słowa nie przyklejają się do rzeczy. nie istnieje lingwistyczna zasłona, która dopasowywała by się do kształtu rzeczywistości.

roman hrybow, ukraiński wojskowy, obrońca wyspy węży, autor legendarnych słów russkij wojennyj korabl – idi nachuj
wrócił z rosyjskiej niewoli.

makoko, otoczone oleistą wodą z warstwami białej piany z której mieszkańcy wyciagąją na obiad śmierdzące ryby, jest atrakcją w stanie lagos w nigerii. zbudowane na palach wzdłuż laguny, pływające slamsy, zamieszkiwane przez 400 000 osób i niekończące się epidemie, przyciągają turystów z całego świata.

na początku ziemia była całkowicie ciemna. nic nie poruszało się po jej jałowej powierzchni. w głębokiej jaskini pod równiną nullarbor spała piękna pani, słońce. wielki duch – ojciec obudził ją łagodnie i powiedział, by wynurzyła się z jaskini i tchnęła w świat życie. miało to miejsce w altyerrenge.

lęk u myszy mierzy się ich chęcią do odkrywania lub ukrywania się w nowej przestrzeni, a także czasem spędzonym w ryzykownym środowisku.

apollinaire opisał sen rousseau w następujący sposób: na sofie śpi całkowicie naga kobieta. wokół niej rosną bujne tropikalne rośliny, wśród których żyją małpy i rajskie ptaki. podczas majestatycznej przechadzki lwa i lwicy czarnoskóry mężczyzna – zagadkowa postać – gra na flecie.

z kontrą wyszedł nika dzalamidze, który świetnie uruchomił rafała grzyba. pomocnikowi jagiellonii w sukurs wyszedł lis pola karnego tomasz frankowski. franek mógł spokojnie strzelać z pierwszej piłki, ale dla pewności położył jeszcze jednego z obrońców polonii i w swoim stylu z najbliższej odległości otworzył wynik spotkania.

konkludując: zasób słownictwa, jakim dysponuje przeciętny człowiek, zdecydowanie wykracza poza jego potrzeby komunikacyjne.

caulerpa lentillifera, znany również jako winogrono morskie lub zielony kawior, to gatunek popularnych w kuchni azji i oceanii zielonych alg. zmiany klimatu niszczą ten wodorost będący źródłem utrzymania rybaczek na fidżi oraz elementem lokalnej kultury i tradycji. kobiety nurkują głęboko w wodzie, aby zrywać algi z dna oceanu, jednak wraz z rosnącą temperaturą wody morskiej rośliny te znikają, a zbiory spadają nawet o połowę. to z kolei zmusza rybaczki do wypływania coraz głębiej w morze w poszukiwaniu jedynego źródła dochodu.

to co się dzieje w czyjejś głowie, w głowach grup osób albo w wygłaszanym przez nich dyskursie, stanowi część rzeczywistej historii: powiedzenie czegoś jest wydarzeniem.