szpital odkrywa

szpital w skierniewicach wezwał karetkę pogotowia z oddalonej o 70 km łodzi, aby przewieźć pacjentkę z oddziału na inny oddział, oddalony ok. 200 metrów. kobieta zmarła.

mit o potopie znany jest na całym świecie.

jeansy są tym elementem garderoby, po który sięga większość osób, gdy czuje się przygnębiona.

w świecie pełnym wieloznaczności, zmienności i niepewności jednym z fundamentalnych zadań percepcji jest przekształcanie informacji płynących z otoczenia w jasną i dla nas zrozumiałą interpretację, którą będziemy się posługiwać z pełnym zaufaniem (zimbardo i gerrig 2006).

szukasz ekologicznej i zdrowej żywności, która zachwyca bogactwem swojskich smaków i aromatów? znalazłeś. tylko u nas zawsze świeże wyroby z dziada pradziada.

dość wspomnieć, że między 1978 a 1989 rokiem w charakterze informatorów pozyskano wielu księży zaliczanych do najbliższego otoczenia papieża. wśród nich znaleźli się m.in. księża: janusz bolonek (do 1989 roku pracował w sekretariacie stanu, potem mianowany arcybiskupem i nuncjuszem apostolskim), henryk nowacki (dyplomata, pracownik sekretariatu stanu, nuncjusz w wielu krajach), o. konrad hejmo (dominikanin, wieloletni opiekun polskich pielgrzymów). za kontakt informacyjny sb uważała także ks. józefa kowalczyka – członka zespołu stolicy apostolskiej ds. stałych kontaktów roboczych z przedstawicielami rządu prl, potem kierownika sekcji polskiej w sekretariacie stanu, arcybiskupa, długoletniego nuncjusza apostolskiego w polsce i wreszcie prymasa.

podobny transfer informacji genetycznej może zachodzić nie tylko jako skutek szczepienia, ale również naturalnie. chodzi o te sytuacje, w których rośliny różnych gatunków, rosnąc blisko siebie, stykając się i ocierając, miejscowo się także zrastają. takie całujące się rośliny, połączone pniami lub gałęziami można spotkać podczas spaceru w plenerze. w miejscu roślinnego pocałunku może również dochodzić do przeniesienia materiału genetycznego.

żeromski stefan. utalentowany pisarz, mistrz słowa polskiego, entuzjasta pragnący odegrać rolę nauczyciela narodu — rolę, do której nie dorósł… dzieje grzechu… ohyda. wierna rzeka, powieść z roku 1863, w której ranny powstaniec bałamuci dziewczynę — to jest wszystka treść… przedwiośnie, ohydny paszkwil na polskę i na inteligencję wiejską, stronnicze i niezgodne z rzeczywistością apoteozowanie warstwy robotniczej i żydów. pozatem wybujały erotyzm i wywrotowa ideologja.

witam wynajmę pracowników fizycznych (bengalczyków) ze znajomością języka angielskiego 26 zł r-g. wynajem długo terminowy.

jak ustalili śledczy, dochodziła godzina 23, kiedy ulicą szkolną w kielcach spacerował leszek p. (†43 l.). był w okolicy znany – od lat prowadził zakład pogrzebowy kondukt. nagle podbiegł do niego mężczyzna i zaatakował – jak się potem okazało – siekierą. oszalały rąbał na oślep, aż jego zalana krwią ofiara osunęła się na ziemię. po zabójstwie napastnik ukrył siekierę kilkaset metrów dalej, na brzegu rzeki.

matki przekazują dzieciom swe lęki za pośrednictwem zapachu – twierdzi dr jacek debiec ze szkoły medycznej uniwersytetu michigan.

belden i jego zespół wykorzystali wykonane z powietrza nagrania peletonów i sprawdzali, co powoduje zmiany w zachowaniu całej grupy. odkryli, że ruch poszczególnych kolarzy w peletonie przypomina cyrkulację płynu. zaobserwowali też dwa rodzaje propagowania się fali w peletonie. pierwszy z nich to fala poruszająca się w tył i w przód. zwykle pojawia się ona, gdy jeden z rowerzystów naciśnie hamulec i inni również zwalniają, by uniknąć kolizji. drugi typ fali to taka, która przesuwa się w prawo lub lewo. jest ona związana albo z omijaniem przeszkody, albo z zajmowaniem przez kolarza korzystniejszej pozycji w grupie.

spartanie jedli głównie gulasz wieprzowy.

odważnik z sevres od początku swojego istnienia stracił na wadze ok. 50 mikrogramów. to mniej więcej tyle ile waży jedna rzęsa. zmieniający wagę wzorzec nie jest najlepszym pomysłem, dlatego zastąpiono go nowym.

ustawy norymberskie, które stały się podstawą rasistowskiego prawodawstwa iii rzeszy, nie były wcale nowym pomysłem. naziści wzorowali się na ówczesnych amerykańskich regulacjach, znanych jako prawa jima crowa.

aż 98 proc. cztero- i pięciolatków posiada umiejętność generowania innowacyjnych pomysłów, ale zdolność tę obserwujemy jedynie u 12 proc. 15-latków.

właściwości czasu i przestrzeni zależą od przyjętej perspektywy, a każdy punkt widzenia jest tak samo dobry, jak inne.

dzięki kombinacji laserów i wyjątkowej pułapki, w którą schwytano niezwykle zimne atomy, naukowcom z lawrence berkeley national laboratory i university of california berkeley udało się zmierzyć najmniejszą znaną nam siłę. wynosi ona 42 joktoniutony. joktoniuton to jedna kwadrylionowa (10-24) niutona.

zapytany, jakie jest współczesne znaczenie zen, mistrz zen xuedou odpowiedział: góry są wysokie, oceany szerokie.

kiedy raki lenieią, znayduią się w ich głowach kamienie, ktore my od podobieństwa rakowemi oczami nazywamy. kamienie te są białe, coraz większemi się staią, a na ostatku wcale nikną. z czego się staią? dlaczego? i w co się obracaią? nie wiadomo ieszcze, tyle wiadomo, że do lekarstw są zdatne.

czesław miłosz przytaczał słowa józefa wittlina, bliskiego przyjaciela poety, który mawiał, że tuwim jest dowodem istnienia boga, bo niemożliwe, żeby taki głupi człowiek był tak wielkim poetą.

w miejscowości karczówka (woj. lubuskie) podczas czyszczenia szamba, mężczyzna wpadł do środka. do pomocy rzuciło się kilka innych osób. siedem z nich utonęło w zbiorniku. cztery z siedmiu osób, które zginęły to rodzina. zginęli ojciec, jego dwóch synów i synowa.

żabka polska sp. z o.o zastrzega sobie prawo do pomyłek i błędów w druku. zdjęcia umieszczone w katalogu mogą odbiegać od produktów znajdujących się w sprzedaży.

verstehen, rozumieć – to śledzić dynamikę dzieła, iść za jego ruchem od tego, co ono mówi, do tego, o czym mówi. ponad moją sytuacją jako czytelnika, ponad sytuacją autora oddaję się możliwemu sposobowi bycia w świecie, który tekst dla mnie otwiera i odkrywa.