sumienie non notus

sumienie prawdziwej kobiety zawsze ją usprawiedliwia.

wstręt zaczyna nas chronić jeszcze przed urodzeniem.

wpisόw w dzienniku okrętowym należy dokonywać czarnym atramentem, lub czarnym długopisem.

anonimowy nabywca za 11,5 tys. dol. kupił czarno-białe zdjęcie adolfa hitlera obejmującego sześcioletnią rosę bernile nienau, której babcia była żydówką. jego autorem jest heinrich hoffmann. zrobiona w 1933 roku fotografia miała służyć jako materiał propagandowy i ukazać nazistowskiego przywódcę w dobrym świetle. w przeszłości dom aukcyjny w maryland wystawiał na licytacje inne przedmioty związane z hitlerem. w lutym 2017 roku za 243 tys. dol. wylicytowano telefon, z którego korzystał führer. z kolei należąca do hitlera porcelanowa figurka przedstawiająca psa została sprzedana za 24,3 tys. dol.

władze zamknęły jibaozhai museum w chińskiej prowincji hebei. okazało się bowiem, że zakupiono wiele fałszywych eksponatów. wśród podróbek wymienia się m.in. wazę, która miała powstać za czasów dynastii qing, lecz dziwnym trafem widniały na niej postaci ze współczesnych kreskówek.

na początku i pod koniec xv wieku islandię nawiedziły dwie fale zarazy. uczeni przypuszczają, że podczas pierwszej z nich wymarła połowa populacji. jak by tego było mało częste erupcje wulkaniczne spowodowały, że znaczna część ziemi uprawnej nie nadawała się do użytku. ponadto od początku xiv wieku w europie było coraz chłodniej, nastała mała epoka lodowcowa. wszystkie te czynniki mogły zmusić islandczyków do opuszczenia swojej wyspy. jednak tak się nie stało.

po dekapitacji wypławki potrafią zregenerować głowy ze starymi wspomnieniami. tal shomrat i michael levin z tufts university wykazali, że gdy zdolne do tworzenia długotrwałych wspomnień wypławki przyzwyczają się do wyboistego podłoża, to gdy odtworzą sobie usunięty mózg, nadal nie będą mieć z tym problemu.

niestety polska refleksja jest jest uboższa od angielskiej reflexion i niemieckiej reflexion, tam bowiem obok składnika namysł silnie obecny jest też źródłosłowowy aspekt fizyczny – odbicie.

ennos i jego koledzy opublikowali w pnas artykuł, w którym opisują wyniki swoich badań nad gniazdami orangutanów zamieszkujących indonezję. małpy tworzą gniazda odpowiednio zginając i splatając gałęzie grubości około 3 centymetrów. one są po prostu zginane. pozostają żywe, więc można je badać. te wszystkie powyginane gniazda są jak żywe archeologiczne artefakty. to jest bardzo podobne do wyplatania koszy – mówi uczony. naukowcy zauważyli, że z najmniejszych gałęzi wyplatane jest coś w rodzaju poduszki i materaca.

okazało się, że w bocznych uliczkach w heywood, miasteczku pod rochdale w hrabstwie greater manchester, w zrujnowanych mieszkaniach, opuszczonych domach i brudnych barach z kebabem funkcjonowało coś, co można by uznać za modelowy przykład zjawiska rozkładu społeczeństwa.

aktu ratyfikacji europejskiego porozumienia o głównych śródlądowych drogach wodnych o znaczeniu międzynarodowym (agn) prezydent andrzej duda podpisał dzisiaj w pałacu prezydenckim w obecności m.in. marka gróbarczyka, ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, kierownictwa resortu, przedstawicieli kancelarii prezydenta i kancelarii premier polskiego rządu, środowisk żeglugi śródlądowej i całej gospodarki morskiej a także szkolnictwa branżowego różnych szczebli.

na całym świecie co 7 sekund za mąż wydawana jest dziewczynka, która nie ukończyła jeszcze 15. roku życia. związki muszą zawierać też młodsze dzieci. z biedy, bo tak każe tradycja, bo nie ma innego wyjścia, a czasem po prostu dlatego, że kobiety są traktowane jako coś, co trzeba mieć.

tworzenie nie oznacza z konieczności dobrego tworzenie ani tworzenia pozytywnych wartości, na ogół wręcz przeciwnie. auschwitz i gułag są w równej mierze efektem działań twórczych, co partenon i principia mathematica.

wyd. i. nakład 10 000 + 283 egz. oddano do składania 27 ix 1982. podpisano do druku 18 iv 1983. druk ukończono w maju 1983. zam. nr 587. t-11-15.

autorzy pracy ze słuszną dumą ogłosili, że jest to jedna z niewielu prac w ogóle pokazująca pieszczoty oralne u zwierząt. w dodatku w czasie stosunku. dołączyli do pracy filmik, na którym samica nietoperza (cynopterus sphinx) w trakcie stosunku liże co jakiś czas penis swojego partnera, przy czym liże tylko trzon, bo żołądź w trakcie tych wesołych praktyk nie opuszcza pochwy.

szynka nie posiadająca ulepszaczy, nie ma ładnego różowego koloru, który świadczy o dodanych azotynach. złotawa skórka szynki to znak, że została ona pomalowana preparatem wędzarniczym, a nie uwędzona. jeśli po przekrojeniu wędlina błyszczy się i mieni kolorami tęczy, oznacza to, że zostały dodane do niej wypełniacze.

kreatywność odróżnia nas od zwierząt i jest siłą napędowa ludzkości – nie ma wątpliwości michael s. gazzaniga, psycholog z university of california.

praca w mediach! zdarzyło ci się coś ukraść? a może robiłeś/robiłaś to regularnie? zgłoś się do programu telewizyjnego!

samce modliszki chińskiej wolą kopulować na liściach i gałązkach poruszanych przez wiatr. zdezorientowana partnerka nie odróżnia wtedy drgań wywołanych przez podmuchy i amanta, przez co ten ostatni może ujść z życiem.

curtis dorastał w south jamaica, dzielnicy queens w nowym jorku. początkowo wychowywany przez matkę o imieniu sabrina, następnie przez dziadków, ponieważ matka została zamordowana z powodu długów. ojca nigdy nie poznał.

według edmunda burke’a jakieś zjawisko, przedmiot czy stworzenie należy uznać wzniosłym, gdy towarzyszy mu zdumienie, podziw czy nawet trwoga.

rocznie w polsce umiera ok. 800 osób o nieznanej tożsamości. po śmierci udaje się zidentyfikować ok. 700. setka pozostaje nieznana. w całym kraju jest 3,7 tys. nagrobków non notus.