chiny fotogeniczne

chiny, by utrzymać wzrost gospodarczy, budują miasta widma, które pozostają niezamieszkane. w ubiegłym roku – według danych oficjalnych – 65 mln zbudowanych domów nie znalazło lokatorów.

dotąd nikt nie wie, jakie są podstawowe składniki świata.

na drodze między wioskami nesterianka i myrne w powiecie orichiwskim samochód tavria z cywilami, którzy chcieli opuścić teren niebezpiecznych działań wojennych, zatrzymał się na poboczu. wtedy na pojazd najechał czołg. w samochodzie znajdowali się rodzice i dziecko; dorośli zginęli, a chłopczyk się spalił.

jest tysiąc razy większy od wirusa grypy, ma ponad 2,5 tys. genów i żyje w morzu – to główne cechy największego dotychczas odkrytego wirusa – pandoravirusa. jego odkrywcy sugerują, że może należeć do niewyodrębnionej wcześniej domeny życia – najwyższej jednostki w systematyce biologicznej.

rozumiem temu, że bez wątpienia nie jednego to obruszy, gdy przeczyta tytuł ten nowy książek tych: o ślachetności a zacności pogłowia niewieściego. ale gdy dobrze zrozumieją przyczynę przedsięwzięcia naszego, wierzę, że im to rzecz znośniejsza będzie, i mam tę nadzieję, że podanie tych książek między ludzi pochwalą.

pawiany czakma papio ursinus wolą spędzać czas z osobnikami w tym samym wieku, z podobną pozycją, a nawet osobowością.

grass całą sytuację widzi inaczej. jego zdaniem to mocarstwo atomowe izrael zagraża i tak już kruchemu pokojowi na świecie, bo rości sobie prawo do uprzedzającego uderzenia, które mogłoby unicestwić naród irański. wypomina też, że europa potępia teheran za to, że nie dopuszcza międzynarodowych inspektorów do swoich instalacji atomowych, choć to samo robi izrael, który od zawsze utrzymuje swój program atomowy w tajemnicy.

karuzele lodowe były na mazurach popularne przed wojną i krótko po niej. jesienią wbijano w ziemię pal, do którego potem przymocowywano drąg i sanki. zdarzało się, że karuzele takie konstruowano na jeziorach – po lodzie sanki mknęły znacznie szybciej.

niegdyś dom dla 28 mężczyzn uwięzionych w lodzie antarktydy, teraz na dnie morza weddella, endurance jest domem dla ukwiałów, przysadzistych homarów, gąbek i innych głębinowych stworzeń.

mamy tendencję do wierzenia, że nasza motywacja pochodzi z wnętrza osobowości, z naszych skłonności, genów, cech charakteru i usposobienia, a jednocześnie ignorujemy kontekst naszego życia.

w społecznościach zamieszkujących himalaje związek jednej kobiety z kilkoma mężczyznami nie należy do rzadkości, w północnych indiach czy dorzeczu amazonki mężczyźni nieraz mają po kilka żon.

filozofia wychowania wojciecha chudego nabudowana jest na personalistycznej koncepcji człowieka, która łączy podejście metafizyczne (podkreślając stałość i niezmienność pierwiastków osobowych) z nowożytnym (akcentując podmiotowość i dynamizm osoby), co skutkuje koncepcją człowieka jako będącego i zarazem stającego się osobą w toku całego swego życia.

muzyka ta zainspirowana jest życiem na stepach i słowa piosenek często opowiadają o koniach.

liposomy to małe lipidowe kuleczki, wypełnione płynnym roztworem. w naturze służą do transportu różnych substancji pomiędzy komórkami organizmu (np. cholesterolu i trójglicerydów).

w mieście jinhua na wschodzie chin strażacy wydobyli z rury kanalizacyjnej kilkudniowego chłopca – dziecko prawdopodobnie zostało wrzucone do toalety przez matkę tuż po urodzeniu lub wpadło do niej w trakcie porodu. mimo iż dziecko spędziło w rurze co najmniej kilka dni – udało się je uratować.

niemcy przekazały ukrainie broń wartą 37 mln euro, co stanowi jedną szóstą tego, co do tej pory dostarczyła jej estonia.

neandertalczycy z europy środkowej wypalali lasy już 125 tys. lat temu.

96 prac wpłynęło na viii międzynarodowy konkurs plastyczny papież franciszek w oczach dzieci. gala finałowa odbyła się w sobotę w klasztorze franciszkanów w kaliszu.

joe biden zajadający się polską pizzą z amerykańskimi żołnierzami to widok wart miliona dolarów.

jak mówił bł. jan paweł ii przy okazji wejścia w życie konwencji przeciw minom przeciwpiechotnym, broń ta uniemożliwia ludziom kroczyć wspólnie po drogach życia bez lęku przed zasadzkami zniszczenia i śmierci – przypomniał benedykt xvi.

najbardziej przyspieszyli mieszkańcy singapuru (o 30 proc., 18 metrów pokonują dziś w 10,55 sekundy). trudno również nadążyć za mieszkańcami kopenhagi (ten sam dystans w 10,82 s) i madrytu (10,89 s).

najwyższym celem jest nie mieć celu w ogóle. jest się wówczas w zgodzie z naturą w jej sposobie działania.

być może budulec czasu jest zupełnie inny, niż nam się wydaje.

nędza i nieszczęście są bardziej fotogeniczne.